AÇIKLAMA

Güzelce’de boş arsa üzerine havuzlu villa inşaatımıza, öncelikle ruhsat alımını, mimari, mekanik ve elektrik projelerimizin çizimini tamamlayarak başladık. Görselliği güçlendirmek ve projenin son halini başlamadan sunabilmek için 3 boyutlu çizimi görselleştirerek tamamladık.

DETAYLAR

  • Yapı ve yüzme havuzu için hafriyat çalışmasından sonra kaba inşaatı tamamladık. Yüzme havuzunun izolasyon ve seramik kaplama çalışmasını gerçekleştirdik. Denge deposu, makine dairesi, motor ve teknik odaları, bodrum katında yapı ile ortak alanda konumlandırdık. Elektrik ve su tesisatını yaptık.
  • Çatı, yapısal olarak dış etkenlere maruz kalan kısımdır. Bu sebep ile çatı izolasyonu çok önemli bir konu olmuştur. Çatı izolasyonu yapıyı atmosferik olaylardan, su, ve ısıdan koruması için kullanılır. Bu uygulamalar sırasında dikkatli ve ölçülü çalışmak çok önemlidir. Özel ölçülerde çıtalar kesilerek çerçeve oluşturuldu. Çerçevelerin arasına su iticiliği iyi bilinen taş yününü ısı ve ses yalıtımı sağlaması için uyguladık. Denizin 1km çevresindeki yapıların çatılarında alüminyum kullanılan çatı ömürleri 10-15 yıl; çinko kullanılan çatı ömürleri 40-50 yıldır. Çatının estetik görüşünü korumasının yanı sıra dayanıklı olan birbirine kenetlenen sandviç paneller ile kapladık.

PROJE DETAYLARI

Kategori:
Konum: OLEA SİTESİ / Güzelce
Arsa: 650 m²
Bitiş Tarihi: 2019

İLETİŞİM

Şenlikköy Mahallesi Ekşinar Caddesi Cevizli Sokak No:16 Beyazlar İnşaat 34153 Florya/İstanbul

0212 598 20 13

0530 440 04 71

info@beyazlar-insaat.com

Pzt - Cts: 9:00 - 18:00